Wonen in Garenkokerskwartier
Garenkokerskwartier heeft 1.985 inwoners (CBS, 1 januari 2025).
Buurt in Zijlwegkwartier, Haarlem
- Inwoners
- 1.985
- Woningen
- 970
- Gem. WOZ-waarde
- € 670.000
- Koopwoningen
- 76%
Garenkokerskwartier in cijfers
Wonen
- Gemiddelde WOZ-waarde van woningen€ 670.000
Zijlwegkwartier € 574.000Haarlem € 505.000
hoger dan in Haarlem (€ 505.000) - Koopwoningen76%hoger dan in Haarlem (53%)
- Eengezinswoning54%hoger dan in Haarlem (48%)
- Mediaan bouwjaar (BAG)1895Haarlem 1952
Meer cijfers over wonen
Bouwjaar
- Bouwperiode (BAG)90%vóór 19459%1945-19890%1990-20091%2010+
Haarlem
- Oudste bouwjaar (BAG)1870Haarlem 1261
- Bouwjaar afgelopen 10 jaar0%lager dan in Haarlem (7%)
- Nieuwbouw woningen0
Woningen
- Mediane gebruiksoppervlakte (BAG)110 m²Haarlem 90 m²
- Gemiddelde gebruiksoppervlakte (BAG)117 m²Haarlem 100 m²
- Woningvoorraad970
- Huurwoningen totaal24%lager dan in Haarlem (47%)
- Huurwoningen (corporatie)2%lager dan in Haarlem (29%)
- Meergezinswoning46%lager dan in Haarlem (52%)
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026. Woningen op 1 januari 2025, WOZ-waardepeildatum 1 januari 2024.
Wat is een woning hier waard?
Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.
Bevolking
- Aantal inwoners1.985
- Huishoudens met kinderen29%lager dan in Haarlem (31%)
- Leeftijd16%0-1510%15-2526%25-4530%45-6518%65+
Haarlem
Meer cijfers over de bewoners
Huishoudens
- Huishoudens42%alleen29%zonder kinderen29%met kinderen
Haarlem
- Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Haarlem 2,0
- Geboorte relatief5,0 per 1.000Haarlem 10,0 per 1.000
- Gehuwd33%vergelijkbaar met Haarlem (32%)
- Ongehuwd58%vergelijkbaar met Haarlem (56%)
- Gescheiden6%vergelijkbaar met Haarlem (8%)
- Verweduwd3%vergelijkbaar met Haarlem (4%)
- Huishoudens totaal970
Wonen in de buurt
- Bevolkingsdichtheid10.451 per km²Haarlem 5.776 per km²
- Mate van stedelijkheidzeer sterk stedelijkHaarlem zeer sterk stedelijk
- Leerlingen po, voorlopig180
- Leerlingen vo (incl. vavo), voorlopig130
- Studenten mbo (excl. extranei), voorlopig20
- Studenten hbo, voorlopig30
- Studenten wo, voorlopig40
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig). Stand op 1 januari 2025.
Voorzieningen en bereikbaarheid
- Grote supermarkt500 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (500 m)
- Huisartsenpraktijk400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (600 m)
- School (basisonderwijs)1,0 kmbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
- Treinstations totaal1,6 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,5 km)
GarenkokerskwartierHaarlem
Meer cijfers over voorzieningen
Kinderen en onderwijs
- Kinderdagverblijf400 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (400 m)
- Buitenschoolse opvang400 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (400 m)
- School (voortgezet onderwijs)1,1 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (1,1 km)
- School (vmbo)1,5 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (1,5 km)
- School (havo/vwo)1,2 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (1,2 km)
- Scholen (basisonderwijs) binnen 1 kmgemiddeld 0,6lager dan in Haarlem (gemiddeld 2,3)
- Scholen (basisonderwijs) binnen 3 kmgemiddeld 20hoger dan in Haarlem (gemiddeld 18)
- Scholen (basisonderwijs) binnen 5 kmgemiddeld 51hoger dan in Haarlem (gemiddeld 41)
GarenkokerskwartierHaarlem
Boodschappen
- Grote supermarkten binnen 1 kmgemiddeld 3,9hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,8)
- Ov. dagel. levensmiddelen500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
- Warenhuis1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,6 km)
GarenkokerskwartierHaarlem
Zorg
- Apotheek600 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (700 m)
- Ziekenhuis (incl. buitenpolikliniek)3,7 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)
- Huisartsenpost3,7 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)
GarenkokerskwartierHaarlem
Uitgaan en vrije tijd
- Restaurants binnen 1 kmgemiddeld 18hoger dan in Haarlem (gemiddeld 16)
- Restaurant500 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (500 m)
- Café e.d.700 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (700 m)
- Cafés e.d. binnen 1 kmgemiddeld 8,2hoger dan in Haarlem (gemiddeld 5,4)
- Cafetaria e.d.500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
- Hotel e.d.500 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,3 km)
- Bioscoop700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
- Museum1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
- Podiumkunsten totaal500 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
- Poppodium500 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
- Bibliotheek1,1 kmbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (1,3 km)
- Binnenzwembad3,3 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,0 km)
- Sauna1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
- Attractie600 mbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (2,3 km)
- Kunstijsbaan2,8 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (4,2 km)
- Zonnebank1,6 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,2 km)
GarenkokerskwartierHaarlem
Bereikbaarheid en omgeving
- Belangrijk overstapstation1,7 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (3,0 km)
- Oprit hoofdverkeersweg1,6 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,2 km)
- Brandweerkazerne1,0 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
- Personenauto’s particulieren per huishouden0,7vergelijkbaar met Haarlem (0,7)
- Personenauto’s particulieren642
- Personenauto’s particulieren, brandstoftype benzine499
- Personenauto’s particulieren, brandstoftype overige143
- Oppervlakte water5%lager dan in Haarlem (9%)
- Oppervlakte land19 ha
- Oppervlakte totaal20 ha
- Bedrijfsvestigingen totaal485
GarenkokerskwartierHaarlem
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig); CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig). Afstanden zijn het gemiddelde over de weg voor alle inwoners; aantallen binnen een afstand zijn gemiddelden.
Energie
- Met zonnestroom21%vergelijkbaar met Haarlem (21%)
- Aardgasvrij2%lager dan in Haarlem (7%)
- Aardgas per woning per jaar990 m³
Zijlwegkwartier 900 m³Haarlem 800 m³
hoger dan in Haarlem (800 m³)
Meer cijfers over energie
Stroom en warmte
- Gemiddelde elektriciteitslevering2.270 kWhHaarlem 2.160 kWh
- Gemiddelde elektriciteitsteruglevering380 kWhHaarlem 370 kWh
- Woningen met stadsverwarminggeen cijfer
- Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%vergelijkbaar met Haarlem (8%)
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Gemiddeld verbruik per woning per jaar.
Inkomen, opleiding en werk2024
- Mediaan vermogen per huishouden€ 472.800hoger dan in Haarlem (€ 130.900)
- Hoogst behaald onderwijsniveau12%basis, vmbo, mbo125%havo, vwo, mbo2-463%hbo, wo
Haarlem
- SES-score+0,47
-1,000+1,00
Garenkokerskwartier +0,47Zijlwegkwartier +0,30Haarlem +0,14
Meer cijfers over inkomen en werk
Inkomen en vermogen
- Gemiddeld inkomen per inwonergeen cijfer voor dit gebied
Werk
- Nettoarbeidsparticipatie78%hoger dan in Haarlem (74%)
- Zelfstandigen26%hoger dan in Haarlem (19%)
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (deels voorlopig); CBS, SES-WOA 2024 (voorlopig). Peiljaar 2024.
Buurten in Zijlwegkwartier
Kies een buurt voor de cijfers
- Leidsebuurt-west€ 510.000gem. WOZMeeste vooroorlogse woningen87% van vóór 1945top 2% van NederlandCijfers bekijken
- Leidsebuurt-oost€ 515.000gem. WOZMeeste vooroorlogse woningen86% van vóór 1945top 3% van NederlandCijfers bekijken
- Garenkokerskwartier€ 670.000gem. WOZMeeste vooroorlogse woningen90% van vóór 1945top 2% van NederlandJe bent hier
- Hasselaersbuurt€ 651.000gem. WOZMeeste vooroorlogse woningen85% van vóór 1945top 3% van NederlandCijfers bekijken
Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.