Wonen in Zijlwegkwartier

Zijlwegkwartier, Haarlem heeft 8.180 inwoners (CBS, 1 januari 2025).

Wijk in Haarlem

Inwoners
8.180
Woningen
3.967
Gem. WOZ-waarde
€ 574.000
Koopwoningen
67%

Zijlwegkwartier staat bovenaan in

Bron: CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig); CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026.

Zijlwegkwartier in cijfers

Wonen

  • Gemiddelde WOZ-waarde van woningen€ 574.000

    Haarlem € 505.000

    hoger dan in Haarlem (€ 505.000)
  • Koopwoningen67%hoger dan in Haarlem (53%)
  • Eengezinswoning60%hoger dan in Haarlem (48%)
  • Mediaan bouwjaar (BAG)1895Haarlem 1952
Meer cijfers over wonen

Bouwjaar

  • Bouwperiode (BAG)

    Haarlem

  • Oudste bouwjaar (BAG)1850Haarlem 1261
  • Bouwjaar afgelopen 10 jaar1%lager dan in Haarlem (7%)
  • Nieuwbouw woningen1

Woningen

  • Mediane gebruiksoppervlakte (BAG)94 m²Haarlem 90 m²
  • Gemiddelde gebruiksoppervlakte (BAG)103 m²Haarlem 100 m²
  • Woningvoorraad3.967
  • Huurwoningen totaal33%lager dan in Haarlem (47%)
  • Huurwoningen (corporatie)14%lager dan in Haarlem (29%)
  • Meergezinswoning40%lager dan in Haarlem (52%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026. Woningen op 1 januari 2025, WOZ-waardepeildatum 1 januari 2024.

Wat is een woning hier waard?

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.

Bevolking

  • Aantal inwoners8.180
  • Huishoudens met kinderen31%vergelijkbaar met Haarlem (31%)
  • Leeftijd

    Haarlem

Meer cijfers over de bewoners

Huishoudens

  • Huishoudens

    Haarlem

  • Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Haarlem 2,0
  • Geboorte relatief10,0 per 1.000Haarlem 10,0 per 1.000
  • Gehuwd29%lager dan in Haarlem (32%)
  • Ongehuwd60%hoger dan in Haarlem (56%)
  • Gescheiden8%vergelijkbaar met Haarlem (8%)
  • Verweduwd3%vergelijkbaar met Haarlem (4%)
  • Huishoudens totaal4.105

Wonen in de buurt

  • Bevolkingsdichtheid12.654 per km²Haarlem 5.776 per km²
  • Mate van stedelijkheidzeer sterk stedelijkHaarlem zeer sterk stedelijk
  • Leerlingen po, voorlopig720
  • Leerlingen vo (incl. vavo), voorlopig460
  • Studenten mbo (excl. extranei), voorlopig110
  • Studenten hbo, voorlopig150
  • Studenten wo, voorlopig140

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig). Stand op 1 januari 2025.

Voorzieningen en bereikbaarheid

  • Grote supermarkt400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (500 m)
  • Huisartsenpraktijk400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (600 m)
  • School (basisonderwijs)600 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
  • Treinstations totaal1,8 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,5 km)

ZijlwegkwartierHaarlem

Meer cijfers over voorzieningen

Kinderen en onderwijs

  • Kinderdagverblijf500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
  • Buitenschoolse opvang500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
  • School (voortgezet onderwijs)900 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,1 km)
  • School (vmbo)1,9 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,5 km)
  • School (havo/vwo)900 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,2 km)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 1 kmgemiddeld 1,4lager dan in Haarlem (gemiddeld 2,3)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 3 kmgemiddeld 19hoger dan in Haarlem (gemiddeld 18)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 5 kmgemiddeld 51hoger dan in Haarlem (gemiddeld 41)

ZijlwegkwartierHaarlem

Boodschappen

  • Grote supermarkten binnen 1 kmgemiddeld 5,3hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,8)
  • Ov. dagel. levensmiddelen500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
  • Warenhuis1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,6 km)

ZijlwegkwartierHaarlem

Zorg

  • Apotheek700 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (700 m)
  • Ziekenhuis (incl. buitenpolikliniek)3,5 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)
  • Huisartsenpost3,5 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)

ZijlwegkwartierHaarlem

Uitgaan en vrije tijd

  • Restaurants binnen 1 kmgemiddeld 23hoger dan in Haarlem (gemiddeld 16)
  • Restaurant400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (500 m)
  • Café e.d.400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (700 m)
  • Cafés e.d. binnen 1 kmgemiddeld 12hoger dan in Haarlem (gemiddeld 5,4)
  • Cafetaria e.d.300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (400 m)
  • Hotel e.d.600 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,3 km)
  • Bioscoop700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Museum1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Podiumkunsten totaal700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Poppodium700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Bibliotheek1,0 kmbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (1,3 km)
  • Binnenzwembad3,1 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,0 km)
  • Sauna1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Attractie600 mbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (2,3 km)
  • Kunstijsbaan3,2 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (4,2 km)
  • Zonnebank1,5 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,2 km)

ZijlwegkwartierHaarlem

Bereikbaarheid en omgeving

  • Belangrijk overstapstation1,9 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (3,0 km)
  • Oprit hoofdverkeersweg1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,2 km)
  • Brandweerkazerne1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Personenauto’s particulieren per huishouden0,6lager dan in Haarlem (0,7)
  • Personenauto’s particulieren2.637
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype benzine2.133
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype overige504
  • Oppervlakte water3%lager dan in Haarlem (9%)
  • Oppervlakte land65 ha
  • Oppervlakte totaal67 ha
  • Bedrijfsvestigingen totaal1.615

ZijlwegkwartierHaarlem

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig); CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig). Afstanden zijn het gemiddelde over de weg voor alle inwoners; aantallen binnen een afstand zijn gemiddelden.

Energie

  • Met zonnestroom21%vergelijkbaar met Haarlem (21%)
  • Aardgasvrij2%lager dan in Haarlem (7%)
  • Aardgas per woning per jaar900 m³

    Haarlem 800 m³

    hoger dan in Haarlem (800 m³)
Meer cijfers over energie

Stroom en warmte

  • Gemiddelde elektriciteitslevering2.180 kWhHaarlem 2.160 kWh
  • Gemiddelde elektriciteitsteruglevering380 kWhHaarlem 370 kWh
  • Woningen met stadsverwarminggeen cijfer
  • Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%lager dan in Haarlem (8%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Gemiddeld verbruik per woning per jaar.

Inkomen, opleiding en werk2024

  • Gemiddeld inkomen per inwoner€ 43.900hoger dan in Haarlem (€ 39.300)
  • Mediaan vermogen per huishouden€ 272.300hoger dan in Haarlem (€ 130.900)
  • Hoogst behaald onderwijsniveau

    Haarlem

  • SES-score+0,30

    -1,000+1,00

    Zijlwegkwartier +0,30Haarlem +0,14

Meer cijfers over inkomen en werk

Werk

  • Nettoarbeidsparticipatie78%hoger dan in Haarlem (74%)
  • Zelfstandigen23%hoger dan in Haarlem (19%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (deels voorlopig); CBS, SES-WOA 2024 (voorlopig). Peiljaar 2024.

Buurten in Zijlwegkwartier

Kies een buurt voor de cijfers

Alle wijken in Haarlem

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.