Wonen in Kweektuinbuurt

Kweektuinbuurt heeft 1.180 inwoners (CBS, 1 januari 2025).

Buurt in Ter Kleefkwartier, Haarlem

Inwoners
1.180
Woningen
443
Gem. WOZ-waarde
€ 637.000
Koopwoningen
88%

Kweektuinbuurt staat bovenaan in

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig).

Kweektuinbuurt in cijfers

Wonen

  • Gemiddelde WOZ-waarde van woningen€ 637.000

    Ter Kleefkwartier € 682.000Haarlem € 505.000

    hoger dan in Haarlem (€ 505.000)
  • Koopwoningen88%hoger dan in Haarlem (53%)
  • Eengezinswoning86%hoger dan in Haarlem (48%)
  • Mediaan bouwjaar (BAG)1927Haarlem 1952
Meer cijfers over wonen

Bouwjaar

  • Bouwperiode (BAG)

    Haarlem

  • Oudste bouwjaar (BAG)1880Haarlem 1261
  • Bouwjaar afgelopen 10 jaar0%lager dan in Haarlem (7%)
  • Nieuwbouw woningen0

Woningen

  • Mediane gebruiksoppervlakte (BAG)116 m²Haarlem 90 m²
  • Gemiddelde gebruiksoppervlakte (BAG)110 m²Haarlem 100 m²
  • Woningvoorraad443
  • Huurwoningen totaal12%lager dan in Haarlem (47%)
  • Huurwoningen (corporatie)0%lager dan in Haarlem (29%)
  • Meergezinswoning14%lager dan in Haarlem (52%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026. Woningen op 1 januari 2025, WOZ-waardepeildatum 1 januari 2024.

Wat is een woning hier waard?

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.

Bevolking

  • Aantal inwoners1.180
  • Huishoudens met kinderen51%hoger dan in Haarlem (31%)
  • Leeftijd

    Haarlem

Meer cijfers over de bewoners

Huishoudens

  • Huishoudens

    Haarlem

  • Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Haarlem 2,0
  • Geboorte relatief10,0 per 1.000Haarlem 10,0 per 1.000
  • Gehuwd36%hoger dan in Haarlem (32%)
  • Ongehuwd58%vergelijkbaar met Haarlem (56%)
  • Gescheiden4%lager dan in Haarlem (8%)
  • Verweduwd2%lager dan in Haarlem (4%)
  • Huishoudens totaal440

Wonen in de buurt

  • Bevolkingsdichtheid5.240 per km²Haarlem 5.776 per km²
  • Mate van stedelijkheidzeer sterk stedelijkHaarlem zeer sterk stedelijk
  • Leerlingen po, voorlopig170
  • Leerlingen vo (incl. vavo), voorlopig90
  • Studenten mbo (excl. extranei), voorlopig20
  • Studenten hbo, voorlopig30
  • Studenten wo, voorlopig10

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig). Stand op 1 januari 2025.

Voorzieningen en bereikbaarheid

  • Grote supermarkt600 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
  • Huisartsenpraktijk400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (600 m)
  • School (basisonderwijs)700 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
  • Treinstations totaal1,8 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,5 km)

KweektuinbuurtHaarlem

Meer cijfers over voorzieningen

Kinderen en onderwijs

  • Kinderdagverblijf500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
  • Buitenschoolse opvang300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (400 m)
  • School (voortgezet onderwijs)1,0 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,1 km)
  • School (vmbo)1,0 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,5 km)
  • School (havo/vwo)1,6 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,2 km)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 1 kmgemiddeld 3,4hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,3)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 3 kmgemiddeld 21hoger dan in Haarlem (gemiddeld 18)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 5 kmgemiddeld 41vergelijkbaar met Haarlem (gemiddeld 41)

KweektuinbuurtHaarlem

Boodschappen

  • Grote supermarkten binnen 1 kmgemiddeld 3,6hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,8)
  • Ov. dagel. levensmiddelen500 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (400 m)
  • Warenhuis800 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,6 km)

KweektuinbuurtHaarlem

Zorg

  • Apotheek300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (700 m)
  • Ziekenhuis (incl. buitenpolikliniek)3,6 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)
  • Huisartsenpost3,6 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)

KweektuinbuurtHaarlem

Uitgaan en vrije tijd

  • Restaurants binnen 1 kmgemiddeld 11lager dan in Haarlem (gemiddeld 16)
  • Restaurant700 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
  • Café e.d.900 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (700 m)
  • Cafés e.d. binnen 1 kmgemiddeld 1,2lager dan in Haarlem (gemiddeld 5,4)
  • Cafetaria e.d.300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (400 m)
  • Hotel e.d.1,3 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (1,3 km)
  • Bioscoop2,3 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,1 km)
  • Museum1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Podiumkunsten totaal2,2 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,1 km)
  • Poppodium2,2 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (2,2 km)
  • Bibliotheek1,6 kmbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (1,3 km)
  • Binnenzwembad1,6 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,0 km)
  • Sauna1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Attractie2,2 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (2,3 km)
  • Kunstijsbaan2,0 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (4,2 km)
  • Zonnebank1,0 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,2 km)

KweektuinbuurtHaarlem

Bereikbaarheid en omgeving

  • Belangrijk overstapstation1,8 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (3,0 km)
  • Oprit hoofdverkeersweg1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,2 km)
  • Brandweerkazerne2,7 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,2 km)
  • Personenauto’s particulieren per huishouden0,8hoger dan in Haarlem (0,7)
  • Personenauto’s particulieren360
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype benzine283
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype overige77
  • Oppervlakte water0%lager dan in Haarlem (9%)
  • Oppervlakte land22 ha
  • Oppervlakte totaal22 ha
  • Bedrijfsvestigingen totaal185

KweektuinbuurtHaarlem

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig); CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig). Afstanden zijn het gemiddelde over de weg voor alle inwoners; aantallen binnen een afstand zijn gemiddelden.

Energie

  • Met zonnestroom39%hoger dan in Haarlem (21%)
  • Aardgasvrij2%lager dan in Haarlem (7%)
  • Aardgas per woning per jaar980 m³

    Ter Kleefkwartier 970 m³Haarlem 800 m³

    hoger dan in Haarlem (800 m³)
Meer cijfers over energie

Stroom en warmte

  • Gemiddelde elektriciteitslevering2.410 kWhHaarlem 2.160 kWh
  • Gemiddelde elektriciteitsteruglevering750 kWhHaarlem 370 kWh
  • Woningen met stadsverwarminggeen cijfer
  • Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%lager dan in Haarlem (8%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Gemiddeld verbruik per woning per jaar.

Inkomen, opleiding en werk2024

  • Mediaan vermogen per huishouden€ 455.700hoger dan in Haarlem (€ 130.900)
  • Hoogst behaald onderwijsniveaugeen cijfer voor dit gebied
  • SES-score+0,55

    -1,000+1,00

    Kweektuinbuurt +0,55Ter Kleefkwartier +0,47Haarlem +0,14

Meer cijfers over inkomen en werk

Inkomen en vermogen

  • Gemiddeld inkomen per inwonergeen cijfer voor dit gebied

Werk

  • Nettoarbeidsparticipatie82%hoger dan in Haarlem (74%)
  • Zelfstandigen20%vergelijkbaar met Haarlem (19%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (voorlopig); CBS, SES-WOA 2024 (voorlopig). Peiljaar 2024.

Buurten in Ter Kleefkwartier

Kies een buurt voor de cijfers

Alle wijken in Haarlem

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.