Wonen in Ter Kleefkwartier

Ter Kleefkwartier, Haarlem heeft 13.515 inwoners (CBS, 1 januari 2025).

Wijk in Haarlem

Inwoners
13.515
Woningen
5.552
Gem. WOZ-waarde
€ 682.000
Koopwoningen
71%

Ter Kleefkwartier staat bovenaan in

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026.

Opvallend in Ter Kleefkwartier

Ter Kleefkwartier in cijfers

Wonen

  • Gemiddelde WOZ-waarde van woningen€ 682.000

    Haarlem € 505.000

    hoger dan in Haarlem (€ 505.000)
  • Koopwoningen71%hoger dan in Haarlem (53%)
  • Eengezinswoning69%hoger dan in Haarlem (48%)
  • Mediaan bouwjaar (BAG)1926Haarlem 1952
Meer cijfers over wonen

Bouwjaar

  • Bouwperiode (BAG)

    Haarlem

  • Oudste bouwjaar (BAG)1390Haarlem 1261
  • Bouwjaar afgelopen 10 jaar2%lager dan in Haarlem (7%)
  • Nieuwbouw woningen25

Woningen

  • Mediane gebruiksoppervlakte (BAG)118 m²Haarlem 90 m²
  • Gemiddelde gebruiksoppervlakte (BAG)118 m²Haarlem 100 m²
  • Woningvoorraad5.552
  • Huurwoningen totaal29%lager dan in Haarlem (47%)
  • Huurwoningen (corporatie)11%lager dan in Haarlem (29%)
  • Meergezinswoning31%lager dan in Haarlem (52%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026. Woningen op 1 januari 2025, WOZ-waardepeildatum 1 januari 2024.

Wat is een woning hier waard?

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.

Bevolking

  • Aantal inwoners13.515
  • Huishoudens met kinderen43%hoger dan in Haarlem (31%)
  • Leeftijd

    Haarlem

Meer cijfers over de bewoners

Huishoudens

  • Huishoudens

    Haarlem

  • Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Haarlem 2,0
  • Geboorte relatief10,0 per 1.000Haarlem 10,0 per 1.000
  • Gehuwd34%hoger dan in Haarlem (32%)
  • Ongehuwd56%vergelijkbaar met Haarlem (56%)
  • Gescheiden6%lager dan in Haarlem (8%)
  • Verweduwd4%vergelijkbaar met Haarlem (4%)
  • Huishoudens totaal5.590

Wonen in de buurt

  • Bevolkingsdichtheid8.983 per km²Haarlem 5.776 per km²
  • Mate van stedelijkheidzeer sterk stedelijkHaarlem zeer sterk stedelijk
  • Leerlingen po, voorlopig1.540
  • Leerlingen vo (incl. vavo), voorlopig1.220
  • Studenten mbo (excl. extranei), voorlopig170
  • Studenten hbo, voorlopig210
  • Studenten wo, voorlopig200

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig). Stand op 1 januari 2025.

Voorzieningen en bereikbaarheid

  • Grote supermarkt500 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (500 m)
  • Huisartsenpraktijk400 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (600 m)
  • School (basisonderwijs)500 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (500 m)
  • Treinstations totaal1,7 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,5 km)

Ter KleefkwartierHaarlem

Meer cijfers over voorzieningen

Kinderen en onderwijs

  • Kinderdagverblijf400 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (400 m)
  • Buitenschoolse opvang300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (400 m)
  • School (voortgezet onderwijs)700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,1 km)
  • School (vmbo)700 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,5 km)
  • School (havo/vwo)1,2 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (1,2 km)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 1 kmgemiddeld 3,0hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,3)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 3 kmgemiddeld 22hoger dan in Haarlem (gemiddeld 18)
  • Scholen (basisonderwijs) binnen 5 kmgemiddeld 41vergelijkbaar met Haarlem (gemiddeld 41)

Ter KleefkwartierHaarlem

Boodschappen

  • Grote supermarkten binnen 1 kmgemiddeld 3,0hoger dan in Haarlem (gemiddeld 2,8)
  • Ov. dagel. levensmiddelen300 mbalk tot 3 kmdichterbij dan in Haarlem (400 m)
  • Warenhuis1,3 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,6 km)

Ter KleefkwartierHaarlem

Zorg

  • Apotheek700 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (700 m)
  • Ziekenhuis (incl. buitenpolikliniek)3,9 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)
  • Huisartsenpost3,9 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,5 km)

Ter KleefkwartierHaarlem

Uitgaan en vrije tijd

  • Restaurants binnen 1 kmgemiddeld 5,7lager dan in Haarlem (gemiddeld 16)
  • Restaurant600 mbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (500 m)
  • Café e.d.1,1 kmbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (700 m)
  • Cafés e.d. binnen 1 kmgemiddeld 0,8lager dan in Haarlem (gemiddeld 5,4)
  • Cafetaria e.d.400 mbalk tot 3 kmvergelijkbaar met Haarlem (400 m)
  • Hotel e.d.1,1 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,3 km)
  • Bioscoop2,1 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (2,1 km)
  • Museum1,2 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Podiumkunsten totaal1,9 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Poppodium1,9 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,2 km)
  • Bibliotheek1,5 kmbalk tot 3 kmverder dan in Haarlem (1,3 km)
  • Binnenzwembad2,1 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (2,0 km)
  • Sauna1,5 kmbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (2,1 km)
  • Attractie1,7 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (2,3 km)
  • Kunstijsbaan1,8 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (4,2 km)
  • Zonnebank1,3 kmbalk tot 10 kmverder dan in Haarlem (1,2 km)

Ter KleefkwartierHaarlem

Bereikbaarheid en omgeving

  • Belangrijk overstapstation1,8 kmbalk tot 25 kmdichterbij dan in Haarlem (3,0 km)
  • Oprit hoofdverkeersweg800 mbalk tot 10 kmdichterbij dan in Haarlem (1,2 km)
  • Brandweerkazerne2,2 kmbalk tot 10 kmvergelijkbaar met Haarlem (2,2 km)
  • Personenauto’s particulieren per huishouden0,8hoger dan in Haarlem (0,7)
  • Personenauto’s particulieren4.400
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype benzine3.423
  • Personenauto’s particulieren, brandstoftype overige977
  • Oppervlakte water1%lager dan in Haarlem (9%)
  • Oppervlakte land150 ha
  • Oppervlakte totaal152 ha
  • Bedrijfsvestigingen totaal2.160

Ter KleefkwartierHaarlem

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig); CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig). Afstanden zijn het gemiddelde over de weg voor alle inwoners; aantallen binnen een afstand zijn gemiddelden.

Energie

  • Met zonnestroom31%hoger dan in Haarlem (21%)
  • Aardgasvrij4%lager dan in Haarlem (7%)
  • Aardgas per woning per jaar970 m³

    Haarlem 800 m³

    hoger dan in Haarlem (800 m³)
Meer cijfers over energie

Stroom en warmte

  • Gemiddelde elektriciteitslevering2.390 kWhHaarlem 2.160 kWh
  • Gemiddelde elektriciteitsteruglevering570 kWhHaarlem 370 kWh
  • Woningen met stadsverwarminggeen cijfer
  • Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%vergelijkbaar met Haarlem (8%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Gemiddeld verbruik per woning per jaar.

Inkomen, opleiding en werk2024

  • Gemiddeld inkomen per inwoner€ 45.700hoger dan in Haarlem (€ 39.300)
  • Mediaan vermogen per huishouden€ 456.800hoger dan in Haarlem (€ 130.900)
  • Hoogst behaald onderwijsniveau

    Haarlem

  • SES-score+0,47

    -1,000+1,00

    Ter Kleefkwartier +0,47Haarlem +0,14

Meer cijfers over inkomen en werk

Werk

  • Nettoarbeidsparticipatie78%hoger dan in Haarlem (74%)
  • Zelfstandigen21%hoger dan in Haarlem (19%)

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (deels voorlopig); CBS, SES-WOA 2024 (voorlopig). Peiljaar 2024.

Buurten in Ter Kleefkwartier

Kies een buurt voor de cijfers

Alle wijken in Haarlem

Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.