Wonen in Utrecht
Utrecht heeft 376.757 inwoners (CBS, 1 januari 2025).
Gemeente in Utrecht
- Inwoners
- 376.757
- Woningen
- 168.736
- Gem. WOZ-waarde
- € 490.000
- Koopwoningen
- 45%
Opvallend in Utrecht
Utrecht in cijfers
Wonen
- Gemiddelde WOZ-waarde van woningen€ 490.000
Per wijk: van € 327.000 in Overvecht tot € 616.000 in Vleuten-De Meern
- Koopwoningen45%
- Eengezinswoning41%
- Mediaan bouwjaar (BAG)1974
Meer cijfers over wonen
Bouwjaar
- Bouwperiode (BAG)28%vóór 194532%1945-198921%1990-200919%2010+
- Oudste bouwjaar (BAG)1200
- Bouwjaar afgelopen 10 jaar13%
- Nieuwbouw woningen2.681
Woningen
- Mediane gebruiksoppervlakte (BAG)86 m²
- Gemiddelde gebruiksoppervlakte (BAG)97 m²
- Woningvoorraad168.736
- Huurwoningen totaal55%
- Huurwoningen (corporatie)31%
- Meergezinswoning59%
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025; BAG, peildatum 1 maart 2026. Woningen op 1 januari 2025, WOZ-waardepeildatum 1 januari 2024.
Wat is een woning hier waard?
Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.
Bevolking
- Aantal inwoners376.757
- Huishoudens met kinderen26%
- Leeftijd16%0-1515%15-2537%25-4521%45-6511%65+
Meer cijfers over de bewoners
Huishoudens
- Huishoudens52%alleen22%zonder kinderen26%met kinderen
- Gemiddelde huishoudensgrootte1,9
- Geboorte relatief11,0 per 1.000
- Gehuwd26%
- Ongehuwd66%
- Gescheiden6%
- Verweduwd2%
- Huishoudens totaal194.040
Wonen in de buurt
- Bevolkingsdichtheid4.018 per km²
- Mate van stedelijkheidzeer sterk stedelijk
- Leerlingen po, voorlopig31.000
- Leerlingen vo (incl. vavo), voorlopig20.010
- Studenten mbo (excl. extranei), voorlopig6.800
- Studenten hbo, voorlopig12.260
- Studenten wo, voorlopig20.750
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig). Stand op 1 januari 2025.
Voorzieningen en bereikbaarheid
- Grote supermarkt700 mbalk tot 3 km
- Huisartsenpraktijk700 mbalk tot 3 km
- School (basisonderwijs)600 mbalk tot 3 km
- Treinstations totaal2,0 kmbalk tot 10 km
Meer cijfers over voorzieningen
Kinderen en onderwijs
- Kinderdagverblijf500 mbalk tot 3 km
- Buitenschoolse opvang600 mbalk tot 3 km
- School (voortgezet onderwijs)1,3 kmbalk tot 10 km
- School (vmbo)1,4 kmbalk tot 10 km
- School (havo/vwo)1,5 kmbalk tot 10 km
- Scholen (basisonderwijs) binnen 1 kmgemiddeld 2,4
- Scholen (basisonderwijs) binnen 3 kmgemiddeld 20
- Scholen (basisonderwijs) binnen 5 kmgemiddeld 50
Boodschappen
- Grote supermarkten binnen 1 kmgemiddeld 2,6
- Ov. dagel. levensmiddelen600 mbalk tot 3 km
- Warenhuis1,6 kmbalk tot 10 km
Zorg
- Apotheek800 mbalk tot 3 km
- Ziekenhuis (incl. buitenpolikliniek)3,0 kmbalk tot 10 km
- Huisartsenpost3,9 kmbalk tot 10 km
Uitgaan en vrije tijd
- Restaurants binnen 1 kmgemiddeld 17
- Restaurant500 mbalk tot 3 km
- Café e.d.1,4 kmbalk tot 3 km
- Cafés e.d. binnen 1 kmgemiddeld 3,4
- Cafetaria e.d.500 mbalk tot 3 km
- Hotel e.d.2,2 kmbalk tot 10 km
- Bioscoop2,4 kmbalk tot 10 km
- Museum3,0 kmbalk tot 10 km
- Podiumkunsten totaal2,0 kmbalk tot 10 km
- Poppodium2,9 kmbalk tot 10 km
- Bibliotheek1,4 kmbalk tot 3 km
- Binnenzwembad2,4 kmbalk tot 10 km
- Sauna4,1 kmbalk tot 10 km
- Attractie3,8 kmbalk tot 25 km
- Kunstijsbaan6,1 kmbalk tot 25 km
- Zonnebank1,7 kmbalk tot 10 km
Bereikbaarheid en omgeving
- Belangrijk overstapstation4,0 kmbalk tot 25 km
- Oprit hoofdverkeersweg2,2 kmbalk tot 10 km
- Brandweerkazerne1,9 kmbalk tot 10 km
- Personenauto’s particulieren per huishouden0,6
- Personenauto’s particulieren107.903
- Personenauto’s particulieren, brandstoftype benzine83.863
- Personenauto’s particulieren, brandstoftype overige24.040
- Oppervlakte water5%
- Oppervlakte land9.377 ha
- Oppervlakte totaal9.921 ha
- Bedrijfsvestigingen totaal62.990
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (deels voorlopig); CBS, Nabijheid voorzieningen 2025 (voorlopig). Afstanden zijn het gemiddelde over de weg voor alle inwoners; aantallen binnen een afstand zijn gemiddelden.
Energie
- Met zonnestroom27%
- Aardgasvrij35%
- Aardgas per woning per jaar500 m³
Meer cijfers over energie
Stroom en warmte
- Gemiddelde elektriciteitslevering2.140 kWh
- Gemiddelde elektriciteitsteruglevering500 kWh
- Woningen met stadsverwarming35%
- Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Gemiddeld verbruik per woning per jaar.
Inkomen, opleiding en werk2024
- Gemiddeld inkomen per inwoner€ 38.500
- Mediaan vermogen per huishouden€ 30.300
- Vermogen vanaf € 1 miljoen, 2025 · voorlopig7%van de huishoudens heeft een vermogen van € 1 miljoen of meer (12.400 huishoudens)
- Hoogst behaald onderwijsniveau18%basis, vmbo, mbo127%havo, vwo, mbo2-455%hbo, wo
- SES-score+0,04
-1,000+1,00
Meer cijfers over inkomen en werk
Werk
- Nettoarbeidsparticipatie75%
- Zelfstandigen16%
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (deels voorlopig); CBS, Vermogen van huishoudens 2025 (voorlopig); CBS, SES-WOA 2024 (voorlopig). Peiljaar 2024. Vermogen vanaf € 1 miljoen op 1 januari 2025.
Wijken in Utrecht
Kies een wijk voor de cijfers
Hoogste vermogen: mediaan vermogen per huishouden. Utrecht € 30.300 (de streep op elke kaart). Hele ranglijst
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024 (voorlopig); CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
- Vleuten-De Meern€ 356.300mediaan per huishoudenPlek 1 van 10Buurten en cijfers
- Leidsche Rijn€ 148.300mediaan per huishoudenPlek 2 van 10Buurten en cijfers
- Noordoost€ 76.900mediaan per huishoudenPlek 3 van 10Buurten en cijfers
- West€ 36.000mediaan per huishoudenPlek 4 van 10Buurten en cijfers
- Zuid€ 24.700mediaan per huishoudenPlek 5 van 10Buurten en cijfers
- Noordwest€ 17.900mediaan per huishoudenPlek 6 van 10Buurten en cijfers
- Binnenstad€ 14.500mediaan per huishoudenPlek 7 van 10Buurten en cijfers
- Oost€ 11.100mediaan per huishoudenPlek 8 van 10Buurten en cijfers
- Zuidwest€ 11.000mediaan per huishoudenPlek 9 van 10Buurten en cijfers
- Overvecht€ 5.600mediaan per huishoudenPlek 10 van 10Buurten en cijfers
Vul het adres in van je eigen huis of een huis dat je wilt kopen.